Kilka wskazówek dotyczących inwestycji w fundusze

  1. Fundusze inwestycyjne są prawdopodobnie najłatwiejszą drogą do rozpoczęcia inwestycji. Jeśli chodzi o dokumenty, potrzebujesz tylko numer rachunku bankowego oraz dowód osobisty. Konto w aplikacji iFundi otworzysz w 5 minut.
  2. Pierwsza Twoja inwestycja może wynieść kilkaset złotych.
  3. Nie musisz posiadać wiedzy z zakresu funkcjonowania rynku kapitałowego. Bezpośrednie inwestowanie w aktywa finansowe jest ryzykowne. Zrozumienie inwestowania w akcje wymaga czasu i wysiłku. Fundusze posiadają doświadczonych i wykwalifikowanych finansistów. Ty wpłacasz środki, a fundusze inwestują w odpowiednie aktywa finansowe.
  4. Z funduszy możesz korzystać prawie w każdym okresie swojego życia. Długoterminowe cele inwestycyjne? Fundusze akcji wykonają zadanie. Chcesz po prostu odłożyć trochę pieniędzy na kilka lat? Fundusze pieniężne i dłużne stoją do Twojej dyspozycji. Fundusze obejmują prawie wszystkie ramy czasowe inwestycji tzn. od 1 miesiąca do 40 lat i mogą zaspokoić de facto każdy możliwy cel finansowy.
  5. Chcesz uzyskać zwrot lepszy niż stopa inflacji i zachować wartość Twoich środków w ujęciu realnym? Fundusze inwestycyjne z historią stopy zwrotu powyżej 4% w skali roku, która miała charakter powtarzalny w ostatnich kilku latach, mogą być właściwe dla Ciebie.